جزئیات خبر


250 هکتار از باغات پسته موقوفات جنوب خراسان به سیستم آبیاری نوین مجهز می‌شود

 250 هکتار از باغات پسته موقوفات جنوب خراسان به سیستم آبیاری نوین مجهز می‌شود
1396/6/26

مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان گفت: تا پایان سال جاری، 250 هکتار از باغات پسته این موسسه به سیستم‌های آبیاری تحت فشار مجهز می‌شود.
مهندس علی وطن‌دوست در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده، مجوز دریافت تسهیلات اجرای طرح آبیاری تحت فشار مینی بابلر در سطح 600 هکتار از باغات پسته مجتمع کشاورزی گناباد از محل اعتبارات بلاعوض دولتی و استفاده از تسهیلات بانکی 7 درصد در بخش کشاورزی اخذ شد و این طرح از سال 1394 طی دو مرحله کلید خورد.
وی ادامه داد: تا پایان سال گذشته، 350 هکتار از این طرح به بهره‌برداری رسید و 250 هکتار باقیمانده نیز هم‌اکنون دارای پیشرفت 90 درصدی است.
وطن‌دوست با بیان این که با بهره‌‌برداری کامل از این پروژه میزان باغات پسته مجهز به سیستم‌های آبیاری تحت فشار به 600 هکتار خواهد رسید، افزود: با اتمام این پروژه، در 600 هکتار از باغات پسته، سیستم آبیاری تحت فشار، لوله‌گذاری، انتقال آب و لینک تمامی چاه‌ها به یکدیگر انجام می‌شود که این مهم با توجه به نصب کنتورهای هوشمند، تاثیر به‌سزایی در مدیریت و بهینه‌سازی مصرف آب داشته است.
وی ادامه داد: علاوه بر این، 110 هکتار از باغات موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان در نهبندان همچون زیتون، عناب، نخلستان خرما و... به روش‌های تحت فشار آبیاری می‌شود.
مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان با تاکید بر لزوم حمایت از تولید داخلی، گفت: 100 درصد تجهیزات راه‌اندازی و نیروی انسانی طرح تجهیز 600 هکتار از باغات پسته به سیستم‌های آبیاری تحت فشار، با استفاده از تجهیزات و توسط شرکت‌های تولید داخل انجام شده است.
239-96

نظر شما