جزئیات خبر


تا پایان شهریور ماه جاری؛

2 استخر با پوشش ژئوممبران توسط موقوفات جنوب خراسان به بهره‌برداری می‌رسد

2 استخر با پوشش ژئوممبران توسط موقوفات جنوب خراسان به بهره‌برداری می‌رسد
1396/6/25

مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان از بهره‌برداری 2 باب استخر با پوشش ژئوممبران تا پایان شهریور ماه جاری خبر داد.
مهندس علی وطن‌دوست در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان، به منظور افزایش راندمان آبیاری، کاهش هدررفت آب، کنترل زمان مصرف، نظارت بر نیروی کارگری برای آبیاری باغات و همچنین پیش‌بینی پرورش ماهی، احداث استخر را به عنوان یکی از اولویت‌های کاری خود قرار داده است.
وی افزایش راندمان آبیاری، عدم نفوذ آب، عایق بودن آن، عمر طولانی، عدم رشد جلبک و... را بخش دیگری از مزیت‌های استخرهای دارای پوشش ژئوممبران عنوان کرد.
وطن‌دوست ادامه داد: بر این اساس، از ابتدای سال 1395، عملیات ساخت 3 باب استخر آغاز شد که تا پایان سال گذشته، یک واحد آن به بهره‌برداری کامل رسیده است.
وی با اشاره به پیشرفت 90 درصدی دو استخر دیگر، گفت: با بهره‌برداری از این استخرها، مجموع استخرهای احداث شده طی دو سال اخیر، به 8 واحد با متوسط ظرفیت 2 هزار و 500 تا 4 هزار و 800 متر مکعب آب می‌رسد.
وطن‌دوست با تاکید بر لزوم گسترش استخرهای ذخیره آب، بیان کرد: احداث این استخرها، تاثیر به‌سزایی در مدیریت آب و آبیاری اراضی و باغات موسسه داشته است.
وی ادامه داد: هم‌زمان با این پروژه، طرح آبیاری تحت فشار مینی بابلر باغات پسته به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.
مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان، پیگیری لایروبی و مرمت قنوات موقوفه‌ای شهرستان گناباد به ویژه مساعدت و اختصاص اعتبار برای بازسازی و لایروبی قنات شش دانگ موقوفه حضرت رضا(ع) در روستای روشناوند را یکی دیگر از اقدامات این موسسه در راستای استفاده بهینه از منابع آبی و احیاء قنوات دانست.
236-96

نظر شما