جزئیات خبر


در گفت‌گو با مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان مطرح شد؛

خرید نهاده‌های کشاورزی داخلی با هدف حمایت از تولید ملی

خرید نهاده‌های کشاورزی داخلی با هدف حمایت از تولید ملی
1396/6/25

مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان گفت: این موسسه با هدف حمایت از تولید ملی، نسبت به خرید نهاده‌های کشاورزی تولید داخل به جای استفاده از نهاده‌های خارجی مشابه، اقدام کرده است.
مهندس علی وطن‌دوست در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی با تاکید بر لزوم حمایت از تولید ملی، بیان کرد: پایداری بخش کشاورزی مستلزم حمایت از کار و سرمایه ایرانی است.
وطن‌دوست از بررسی تولید برخی نهاده‌های کودی از قبیل ورمی‌کمپوست و برنامه‌ریزی برای تولید این کود ارگانیک به منظور استفاده در مزارع و باغات موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان خبر داد.
وی ادامه داد: تمامی این فعالیت‌ها به منظور ایجاد اشتغال و با به‌کارگیری نیروی انسانی منطقه، مدیریت خواهد شد.
وطن‌دوست، اقتصاد دانش‌بنیان را یکی از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: دانش‌بنیان بودن یعنی تولید خلاقیت بیشتر و ایجاد مدل‌های کسب وکار که تا پیش از این وجود نداشته است.
مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان ادامه داد: در حال حاضر این مقوله جزء مهم‌ترین اولویت کاری این موسسه می‌باشد. به طوری که در این راستا، 3 پروژه سامانه ضد تگرگ، تغذیه باغات و بهبود کیفیت آب با دستگاه‌های آب‌ شیرین کن، در دستور کار قرار گرفته است.
234-96

نظر شما