جزئیات خبر


مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی:

بهینه‌سازی مصرف آب در اولویت کاری شرکت‌ها قرار گیرد

بهینه‌سازی مصرف آب در اولویت کاری شرکت‌ها قرار گیرد
1396/4/24

مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی در بازدید از موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان گفت: راهکارهای بهینه‌سازی مصرف آب باید در اولویت کاری شرکت‌ها و موسسات این سازمان قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی ، مهندس محمدرضا عطارزاده در این دیدار بیان کرد: با توجه به فعال شدن کنتورهای هوشمند و نیز کمبود و محدودیت در منابع آب زیرزمینی، نیازمند برنامه‌ریزی جدی به منظور اجرای پروژه‌های آبیاری تحت فشار هستیم.
وی همچنین بر لزوم افزایش بهره‌وری در باغات، استفاده از پتانسیل موجود با هدف افزایش اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی، استفاده علوم روز و تجربیات شرکت‌های دانش‌بنیان و جذب سرمایه‌گذاری در راستای اجرای طرح‌های مشارکتی از جمله احداث گلخانه، پرورش ماهی و... تاکید کرد.
عطارزاده ضمن بازدید از زیرساخت‌ها و پروژه‌هایی همچون باغات پسته و بررسی وضعیت رشدی، مشکلات و پتانسیل‌های موجود، طرح‌های آبیاری تحت فشار مینی بابلر در سطح 250 هکتار، استخرهای ذخیره آب، طرح‌های لوله‌گذاری و انتقال آب در سطح 350 هکتار و شبکه کوپل و اتصال چاه‌ها به یکدیگر، رضایت خود را از روند و میزان پیشرفت پروژه‌های مذکور اعلام کرد.
مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی، شناخت و کسب اطلاعات از وضعیت موجود و همچنین بررسی پتانسیل‌ها و تبادل اطلاعات و تجارب به منظور رفع مشکلات و موانع کاری را هدف اصلی بازدید از موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان دانست.
مهندس علی وطن‌دوست؛ مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان در این دیدار به اقدامات صورت گرفته، پروژه‌های اجرا شده و در دست اجرا و نیز برنامه‌های استراتژیک این موسسه اشاره کرد و افزود: تغییر پیوند رقم فندقی درختان پسته به ارقام مقاوم بادامی، مدیریت بهینه تغذیه و باغات، اجرای طرح آبیاری تحت فشار در سطح باغات پسته، از جمله این اقدامات به شمار می‌رود.
100-96

نظر شما